ביה"ס לציור: 7 סיבות לצייר בצבעי מים

 ציור בצבעי מים מציע חוויה אמנותית ייחודית ושובת לב עם יתרונות שונים שאומנים וחובבים מעריכים. להלן שבע סיבות מדוע ציור בצבעי מים יכול להיות בחירה נפלאה:

1.      ניידות ונוחות: צבעי מים זמינים בפלטות קומפקטיות וניידות, מה שהופך אותם קלים לנשיאה. הם דורשים ציוד מינימלי, כגון מברשות, פלטה ומים, מה שהופך אותו נוח לאמנים לצייר בחוץ או בחללים קטנים יותר.

2.      זמן ייבוש מהיר: צבעי מים מתייבשים מהר יחסית למדיומי ציור אחרים כמו שמן או אקריליק. זה מאפשר לאמנים לעבוד במהירות ולייצר שכבות מבלי לחכות לזמני ייבוש ממושכים.

3.      שקיפות וזוהר: צבעי מים ידועים באופיים השקוף, המאפשר לאור לחדור את הצבע ולהחזיר אור מהנייר הלבן כך שנוצר אפקט זוהר. איכות זו מוסיפה עומק וחיוניות ליצירות האמנות, והופכת אותה למושכת מבחינה ויזואלית.

4.      אפקטים אקספרסיביים וזורמים: צבעי מים מתאימים ליצירת מעברים רכים, מיזוג צבעים בצורה חלקה והשגת שטיפות יפות. אמנים יכולים לשלוט ברמת השקיפות והרוויה על ידי התאמת כמות המים בשימוש, מה שמוביל לאפקטים אקספרסיביים וזורמים בציוריהם.

5.      טכניקות רב גוניות: צבעי מים מציעים מגוון רחב של טכניקות, כגון רטוב-רטוב, רטוב-על-יבש, זיגוג והרמה, המאפשרים לאמנים להשיג טקסטורות וסגנונות מגוונים. צבעי מים הם רב תכליתיים וניתן להשתמש בהם לכל דבר, מאיורים עדינים ומפורטים ועד לציורים מופשטים נועזים ומשוחררים.

6.      ניקוי מינימלי: בניגוד לציור שמן, הדורש ממסים לניקוי מברשות ופלטות, צבעי מים דורשים רק מים. זה הופך את הניקוי למהיר וקל, מה שהופך אותו לבחירה אטרקטיבית עבור אמנים המעדיפים חווית ציור ללא טרחה.

7.      תרגול בסבלנות ושליטה ויש המגדירים זאת זן: צבעי מים יכולים להיות מאתגרים לשליטה, מכיוון שהם דורשים רמה מסוימת של סבלנות ושליטה בשל אופיים השקוף והבלתי סלחני. עבודה עם צבעי מים יכולה לעזור לאמנים לשפר את הדיוק, כישורי התצפית והיכולת לתכנן את משיכות המכחול שלהם בקפידה.

בסופו של דבר, ציור בצבעי מים הוא מסע אמנותי מענג ומתגמל, המאפשר לאמנים לחקור את היצירתיות שלהם, להתנסות בטכניקות שונות וללכוד את יופיו של העולם בצורה ייחודית ושובת לב.

את ההדרכות בסרטון מעבירה הציירת והמורה לציור ארינה אלבו. 

חומרי אמנות מומלצים לציור בצבעי מים:

ערכה לצבעי מים

שיעור מספר 1: איך לצייר עם צבעי מים

שיעור מספר 2: מכחולים לצבעי מים

לפרטים על קורס צבעי המים המלא של ארינה אלבו , לחצו כאן 

רשימת חנויות אשר מוכרות את הערכה המלאה לציור בצבעי מים המומלצת ע"י ארינה אלבו.
 הקליקו על שם החנות לרכישה און ליין :

חנות

עיר

ארטולס

ירושלים, חולון, ראשל"צ , קריית מלאכי

גרפוס

ירושלים, ת"א, מודיעין, גבעתיים, גבעת שמואל, רמת השרון

מאי ארט

תל אביב

סופרקיט

אתר בלבד

רשימת חנויות אשר מוכרות את הערכה לציור בצבעי מים ללא צבעי מים המומלצת ע"י ארינה אלבו.
 הקליקו על שם החנות לרכישה און ליין :

חנות

עיר

ארטולס

ירושלים, חולון, ראשל"צ , קריית מלאכי

גרפוס

ירושלים, ת"א, מודיעין, גבעתיים, גבעת שמואל, רמת השרון

מאי ארט

תל אביב

סופרקיט

אתר בלבד